VEFRESH veicina konkurētspējīgas STEM izglītības attīstību apkaimē un sekmē sadarbību starp uzņēmumiem un izglītības iestādēm.

Pēdējo gadu aptaujas rāda, ka tikai 2,1% meiteņu un 12,7% zēnu plāno savu karjeru saistīt ar informācijas tehnoloģiju nozari. Pietam, “Certus” prognozē, ka lai apmierinātu darba tirgus vajadzības Latvijā, ik gadu būtu vajadzīgi 3000 IT programmu absolventu, taču realitātē augstskolu IT programmas beidz tikai ap 700 jauniešu gadā. 

VEFRESH kopā ar IT izglītības fondu un citiem partneriem realizē dažādas aktivitātes, lai veicinātu cilvēku interesi par karjeru tehnoloģiju jomā. VEF apkaime kopīgi tiek veidota kā inovāciju telpa ne tikai tehnoloģiju risinājumiem, bet arī dažādām sabiedrisko procesu un izglītības iniciatīvām.


Pilsētas ilgtspējas monitorings ↓

Dizains & tehnoloģijas ↓

Kodē vai arī nē ↓

Datorikas skolotāju mācības ↓

 
 
 
 
 

Pilsētas ilgtspējas monitorings

VEFRESH sadarbībā ar Rīgas domi un Alesundas pašvaldības departamentu “United Future Lab Norway“ izstrādā kopīgi veidotu metodoloģiju, ar kuras palīdzību būtu iespējams izmērīt ilgstspējīgas attīstības mērķu (IAM) ieviešanas progresu, kā arī salīdzināt pilsētu progresu globālā mērogā.

Projekts tiek finansēts no 2014-2021.gada perioda Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta Divpusējās sadarbības fonda līdzekļiem.

Kopējais finansējuma apjoms 49 995 EUR. Projekta īstenošanas laiks - līdz 2022.gada maijam.

Uz augšu ↑

 
 

U4SSC ir plašākā novērtējuma metodoloģija pilsētām, kas vērtē sniegumu 24 dažādās jomās un nosaka pilsētu progresu Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) 17 ilgstspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

 
 
 

Dizains & Tehnoloģijas

VEFRESH kopā ar sadarbībā ar LMT un IT izglītības fondu palīdz izstrādāt “Skola 2030” priekšmeta “Dizains & Tehnoloģijas” papildinošo materiālu skolotājiem. Projekta mērķis ir atbalstīt Latvijas skolotājus mūsdienīgas un nozares tendencēm atbilstošas mācību vielas sagatavošanā.

Uz augšu ↑

6c5bb212-7eee-4bd8-bdd1-2e37c4bbc494.jpg
 
 
Kopā ar dizaina jomas ekspertēm - Jeļenu Solovjovu, Irinu Ganevicu, Lieni Jākobsoni, Dinu Suhanovu un Indru Komarovu - tiek izstrādāti palīgmateriāli skolotājiem, kuri plāno pasniegt “Dizains & Tehnoloģijas” vielu vidusskolēniem 2020./2021. mācī…

Kopā ar dizaina jomas ekspertēm - Jeļenu Solovjovu, Irinu Ganevicu, Lieni Jākobsoni, Dinu Suhanovu un Indru Komarovu - tiek izstrādāti palīgmateriāli skolotājiem, kuri plāno pasniegt “Dizains & Tehnoloģijas” vielu vidusskolēniem 2020./2021. mācību gadā. Projekta ietvaros radīti papildinoši resursi par tādām tēmām kā dizaina domāšana, produktu dizains, vides un interjera dizains, kā arī modes dizains. Tāpat skolotājiem 2020. gada augustā būs iespēja piedalīties mācības un uzzināt dizaina ekspertu ieteikumus priekšmeta pasniegšanai.

 
 
 

Kodē vai arī nē

VEFRESH kopā ar apkaimes tehnoloģiju uzņēmumiem radījis jaunu izglītības pilotprojektu - IT darbnīcas vidusskolēniem “Kodē vai arī nē”. Projekts testa režīmā, vidusskolēniem no visas Latvijas, tika realizēts tiešsaistē 2020. gada rudenī.

Uz augšu ↑

IMG_2493.jpg
 
“Kodē vai arī nē” darbnīcu programmā iekļautas 5 darbnīcas, no kurām katra veltīta citai IT profesijai. Projekta mērķis ir jauniešiem parādīt, ka ne visi IT speciālisti ir programmētāji, un tehnoloģiju nozarē karjeru var veidot arī dizaineri, projek…

“Kodē vai arī nē” darbnīcu programmā iekļautas 5 darbnīcas, no kurām katra veltīta citai IT profesijai. Projekta mērķis ir jauniešiem parādīt, ka ne visi IT speciālisti ir programmētāji, un tehnoloģiju nozarē karjeru var veidot arī dizaineri, projektu vadītāji, inovāciju radītāji, valodnieki un daudzi citi. Darbnīcās paredzētas gan praktiskas nodarbības datorklasēs, gan arī VEF apkaimes IT speciālistu pašu stāstījums par viņu ikdienas darba pienākumiem.

Nodarbības vadīs speciālisti no LMT, digitālās aģentūras “Bright”, “Accenture”, “Start(IT)”, “Tieto Latvia” (TietoEVRY grupas uzņēmums) un jaunuzņēmums “WinGo Deposit”. Darbnīcu laikā jaunieši piedalījās mini dizaina darbnīcās, veidoja savas mājaslapas un apguva mākslīgā intelekta pamatprincipus.

 
 
 
 
 

Datorikas skolotāju mācības

VEFRESH atbalsta IT Izglītības fonda aktivitātes datorikas skolotājiem, un 2019. gadā augustā uzņēma Datorikas skolotāju konferenci. Tāpat visa mācību gada ietvaros kustības partneri nodrošina telpas skolotāju augstākā līmeņa programmēšanas mācībām.

Uz augšu ↑

IT-skolot%C4%81ju-konference.jpg
 
Mācību projekta atklāšana notika Datorikas skolotāju konferencē VEF apkaimē, kurā piedalījās ap 400 Latvijas informātikas, datorikas un programmēšanas skolotāju, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Mācības datorikas skolotājiem o…

Mācību projekta atklāšana notika Datorikas skolotāju konferencē VEF apkaimē, kurā piedalījās ap 400 Latvijas informātikas, datorikas un programmēšanas skolotāju, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Mācības datorikas skolotājiem organizētas ar mērķi atbalstīt skolotājus, kas gatavi pasniegt programmēšanu atbilstošu nozares pašreizējiem standartiem un aktualitātēm. Mācību ietvaros skolotāji tika iepazīstināti ar dažādiem versiju rīkiem un metodēm, taču galvenais akcents veltīts tieši mācību procesa organizēšanai, lai skolotājiem būtu vieglāk un saprotamāk pasniegt programmēšanu saviem audzēkņiem. Projekta ietvaros skolotāji zināšanas apguva gan VEFRESH tehnoloģiju uzņēmumos “Accenture” un LMT, gan arī kopstrādes telpā “Teikums” un VEF Kultūras pilī.